Spor | AJANSHABER.NET

Stjepan Tomas şampiyonluk favorilerini açıkladı | AJANSHABER.NET

Moldova’nın Sheriff takımında teknik direktörlük yapan Stjepan Tomas Türkiye’de futbolculuk kariyerinde Fenerbahçe ve Galatasaray formaları giymişti. Tomas röportajında şampiyonluk favorilerini açıkladı.

Maçları takip ediyorum

Tomas, kamp çalışmaları yapan kulüpleri takip etmek için Antalya’ya geldiğini belirtirken “En son sezon başında Moldova’nın FC Sheriff Tiraspol takımında teknik direktörlük yaptım. Şu an ayrıldım ve Antalya’ya geldim. Burada kamp yapan çok takım var. Özellikle Napoli ve Crystal Palace’ın antrenmanları ve maçları benim için önemli. Bütün Avrupa takımlarının kamplarını boş olduğum için takip ediyorum. Hazırlık maçlarını izliyorum. Boş zamanda evde durmak kötü bir şey, onun için Antalya’ya geldim. Napoli lider, hocası da tecrübeli bir hoca. Onları takip ediyorum” dedi.

Okan Buruk ile görüşüyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Okan hoca ile görüştüklerini anlatan Stjepan Tomas “Onlar da Antalya’da kampta. Okan hoca benim için çok özel bir insan. Çok iyi arkadaşız. O zaten Galatasaraylı biri, onu seviyorum. İnşallah bu sene Süper Lig’de şampiyon olur. Okan hoca bunu hak ediyor. Kariyerinde kupalar aldı. Başakşehir’i şampiyon yaptı. İnşallah bu sene Galatasaray şampiyon olacaktır.

Galatasaray ya da Fenerbahçe şampiyon olur

Zor gözüküyor ama Fenerbahçe de iyi takım rakip olarak. Galatasaray yavaş yavaş toparlıyor. Sona kadar götürüp şampiyon olur. Bu sene ya Galatasaray ya da Fenerbahçe şampiyon olur. Fenerbahçe bu sene iyi yatırım yapıp geniş kadro kurdu. İyi gidiyorlar. Hoca da iyi. Sona kadar bence yarış olacak.” ifadelerini kullandı.

Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu’nu beğeniyorum

Türkiye’de genç oyuncuları takip ettiğini ve beğendiği oyuncuları açıklayan Tomas, “Geçen sene Göztepe’de hocalık yaparken, Arda’yı canlı olarak izledim. Sol ayağını çok iyi kullanan bir futbolcu. Galatasaray’da Kerem’i çok beğeniyorum” dedi.

Türkiye’yi düşünmüyorum

Türkiye’de hocalık konusunda konuşan Tomas “Bir hoca için Avrupa’da oynamak çok önemli. Avrupa Ligi’nde Manchester United ile oynadık. Bir hoca için bu çok önemli. Türkiye’de şu anda hocalık yapmayı düşünmüyorum. Avrupa’dan birkaç takımla görüşmem oldu. 1-2 sene Avrupa’da çalışıp ondan sonra Türkiye’ye gelebilirim.” dedi.

Türk futbolunda inşallah yeni hocalar yetişir

Tomas “Galatasaray’da oynarken kupa maçında Fenerbahçe’yi 5-1 yendik. Kupayı kazandık. O maç benim için çok güzel. Bir de şampiyonluk yaşadım Galatasaray’da. Adnan Polat başkanımın 20.45 döneminde şampiyonluk yaşadım. Futbolda daha ileriye gitmeyi hedefliyorum. Türkiye’de hem tesis, hem statlar hem de yetenekli oyuncular var. Türk futbolunda inşallah yeni hocalar yetişir ve yüksek seviyelere gelir” ifadelerini kullandı.

Tomas’ın Türkiye macerası

Türkiye’de Antalyaspor, Çaykur Rize ve Göztepe’de teknik direktörlük yapan Stjepan Tomas futbolculuk kariyerinde ise Galatasaray ve Fenerbahçe’de forma giymişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu