Gündem | AJANSHABER.NET

Tarım Yazarı Mine Ataman’ın üçüncü kitabı “Birinci Açlık Savaşı” çıktı

Gıda savaşları çıktığında ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Prospektüsüne uygun kullanmadığımız dünya yok olmak üzere. İklim felaketi ve küresel ısınmanın etkileri sofradaki bir lokma ekmeğe ulaşmamızı giderek zorlaştırıyor. İklim göçleri, savaşlar, çatışmalar dünyanın sonunu getirmek üzere.

Dünya Gazetesi ve Tarımdan Haber’deki yazılarıyla bilinen, televizyon programlarıyla da “tarım ve uygarlık” konularında yazdığı yazılar ve açıklamalarıyla “beslenme kültürünü sorgulatan” “uygarlık sandalının batacağını” iddia eden tarım yazarı fütürist Mine Ataman’ın üçüncü kitabı “Birinci Açlık Savaşı” çıktı.

Gezegenin varoluşundan günümüze iklimin tarıma, tarımın uygarlığa etkileri üzerine yazılmış kitap, insan türünü sorguluyor. Muhteşem Yüzyıl Holosen bitti diyen Ataman; “insan türünün geleceğini irdelerken “tarımın miadı doldu mu, dünya yok mu olacak, metaverse karın doyurur mu, böcek fabrikalarından, iklim gettolarına” pek çok başlıkta açlık savaşlarını tartışmaya açıyor.

Elma Yayınevi etiketiyle çıkan kitap, son yıllarda çokça tartışılan “açlık, kıtlık, gıda savaşları, iklim felaketi, çok gezegenli yaşam, yok oluş” gibi konuları bazen eğlenceli bazen de sert bir üslupla işliyor.
Örnekler, dünyadan Türkiye’den güncel başlıklar, ironiler, popüler bilim kitabın içinde bolca işleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu