Gündem | AJANSHABER.NET

Türk askeri kostümüyle yabancı turistlere hizmet eden işletme kapatıldı; 3 gözaltı 

Türk askeri kostümüyle yabancı turistlere hizmet eden işletme kapatıldı; 3 gözaltı

İstanbul Valiliği, geçtiğimiz günlerde  sosyal medya platformlarında paylaşılan ve “İstanbul’da yabancı bir şahsa ait lüks restaurantta, şov yapmak için asker üniformasını giyip servis yapmışlar” ifadeleriyle yayınlanan görüntüler üzerine yazılı basın bildirisi yayınladı.

Valiliğin gerçekleştirdiği çalışma sonucunda söz konusu işletmenin Beyoğlu İlçesi Hüseyinağa Mahallesinde faaliyet gösterdiği ve T.C. vatandaşı A.K.’ye ait olduğu belirlendi. Videoda yer alan kişinin, işletmede çalışan yabancı uyruklu Y.J. isimli şahıs olduğu tespit edildiği aktarıldı.

Dükkan sahibi dahil 3 gözaltı

Olayla ilgili, işletme sahibi A.K., işletme mesul müdürü A.G. ile görüntülerde üniforma ile servis yapan işletme çalışanı Y.J. olmak üzere 3 kişi gözaltına alınırken, Şahıslarla ilgili “Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçundan adli işlem başlatıldığı duyurukdu.

Sınır dışı edildi

Çalışmaların devamında, işletme içerisinde oturum izinleri olmadığı belirlenen ve sigortasız olarak çalıştıkları tespit edilen M.I., A.R., H.M.Y.A. isimli yabancı uyruklu şahıslar muhafaza altına alınmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştıldığı duyuruldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu