Gündem | AJANSHABER.NET

Van’da Havalimanı 70 Gün Kapalı Kalacak! – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı


Van Ferit Melen Havalimanında bakım ve onarım çalışması başladı. Havalimanı pistlerinin bir kısmı üç ay süreyle uçak trafiğine kapatılacağı belirtiliyor. yolcuların muş havaalanına ücretsiz transfer edileceği konuşuluyor.

featured


Geçtiğimiz yıl yapılması planlanan ancak bütçe çıkmadığı için ertelenen pist yenileme işlemi başladı. Ek pisti olmayan Van Ferit Melen Havalimanı’nın 3 ay boyunca kapanacağı gündeme gelmişti. Çalışmaların başladığı Havalimanı’nın kapanıp kapanmayacağı da belli oldu.
Ek pist olmadığı için uçuşlara kapanacağı söylenen havalimanı yönetimine ve DHMİ’ye çağrılar yapılmış, ek pist talepleri dillendirilmişti.
YENİ PİST YAPILIYOR!
Mimar Hicran İsaoğlu ve Ailesinden Teşekkür Mesajı
Bugün çalışmalara başlayan yüklenici firmadan rahatlatan bir açıklama geldi. Mevcut pistin yenilenmeden önce ek pist yapımına başlandığını söyleyen İş insanı Zahir Kandaşoğlu, Van Ferit Melen Havalimanı’nın uçuşlara kapanmayacağını belirtti.
Kandaşoğlu, “Tadilat, onarım ve pist yenileme işine başladık. Hayırlısıyla bugün kazmayı vurduk. İnşallah en yakın zamanda, sezon bitmeden işimizi en iyi şekilde tamamlayıp Van halkının hizmetine sunacağız. DHMİ’den de bütün onaylar çıktı. İlk başta 2 bin 500 metrelik yeni bir pist yapıyoruz. Bu pisti en kısa zamanda bitirip hizmete sunduktan sonra eski pistin tadilatına başlayacağız. Bu yeni pisti acilen bitireceğiz. Hem Van’ımızın turizm sezonunu hem de Van’a gelen turistleri düşünerek gece gündüz demeden çalışacağız. Şimdiden Van halkına hayırlı olsun.” dedi.

Van’da Havalimanı 70 Gün Kapalı Kalacak!


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu