Spor | AJANSHABER.NET

Volkan Demirel’in hedefi A Milli Futbol Takımı! Transfer sözleri | AJANSHABER.NET

Hatayspor’un genç çalıştırıcısı Volkan Demirel gündeme dair açıklamalarda bulundu. A Milli Futbol Takımı’nı çalıştırmak istediğini belirten Volkan Demirel, Hatayspor’un transfer çalışmalarına dair mesaj verdi. Volkan Demirel, Tivibu Spor’a verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı.

Dünya Kupası arasını devre arası kampı olarak gördüğünü belirten Volkan Demirel, “Dünya Kupası arasını devre arası kampı olarak görüyoruz. İlk geldiğimizde 3 döneme bölmüştük planlamamızı. Şu anda her şey plana uygun şekilde ilerliyor” dedi.

Hatayspor’da kazanma odaklı ilerlediklerinin altını çizen Volkan Demirel, “Biz geldiğimizde milli takım arası vardı ve o 10 günde takıma kendimizi iyi ifade ettiğimizi düşünüyoruz. Biz geldikten sonraki 7 haftada Fenerbahçe 16 puanla birinci, Hatayspor 13 puanla ikinci. Hedefimiz bu süreçte 15 puana ulaşmaktı, şu anda 14 puandayız. Kazanma odaklı ilerliyoruz” açıklamasını yaptı.

Kamp dönemi hakkında bilgiler veren Volkan Demirel, “Aslında benim futbol anlayışım ve tercih ettiğim sistem bu değil ancak mevcut kadroya göre uygun olan sistem neyse onu uyguluyoruz. Ben biraz daha fizik ve savunma çalıştırıyorum şu anda. Çünkü kadromuz buna uygun. Belki oyuncularımızın pek hoşuna gitmiyor ancak doğru olan bu. Geriden oyun kurmaya kalkıp çok fazla gol yiyorsam o sistemi tercih etmem” ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmalarına dair konuşan Volkan Demirel, “Ben oyuncularımdan daha doğrusu arkadaşlarımdan çok memnunum. Ağabey-kardeş ilişkisi var aramızda, onlar benim arkadaşlarım. Ancak tabii ki transfer döneminde takımı kuvvetlendirmeye çalışacağız” dedi.

Genç futbolcuların gelişimine dair gelen soruyu cevaplayan Volkan Demirel şu ifadeleri kullandı:

“Bertuğ’un şansı oynaması oldu. Genç oynatırsanız göz önünde olur, oynatmazsanız kimse görmez. Bertuğ’un fiziği, çabukluğu maşallah çok iyi durumda. Elimden geldiği kadar Türk futboluna katmaya çalışacağım onu.”

Kariyerinde idol olarak gördüğü birinin olmadığını belirten Volkan Demirel, “Benim idolüm yok. Kendim örnek bir profil yaratmaya çalışıyorum. Tek hedefim Türk futboluna hizmet etmek, altyapıya önem vermek. Elimden geldiğince genç oyuncuları oynatmaya çalışacağım. 1 oyuncuya 5 milyon euro vereceğime o paraya tesis yapıp 10 tane 5 milyon euroluk oyuncu yetiştirmeliyiz” diye konuştu.

Volkan Demirel son olarak yabancı sınırlaması ve altyapı çalışmaları hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Yabancı sayısının serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Planlama ile ilgili bir şey. Siz bir şeyi bir sayıda tutarsanız, insanlar o sayıyı tutturabilmek için uğraşıyor. Sayılarla kısıtlamak yerine herkesin kendi yorganına göre ayağını uzatması gerekiyor. Bizde şu an 5-6 tane yabancı oynuyor ama belki serbest olsa 3 yabancı oynayacak. En büyük hayalim A Milli Takım’ın başına geçmek. Allah o günleri nasip ederse Türkiye’yi nasıl temsil edeceğimi inşallah en doğru şekilde insanlara gösteririm.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu