Siyaset | AJANSHABER.NET

‘Yardımda en cömert ülke onurunu taşıyoruz’ | AJANSHABER.NET

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türk Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın katıldığı törende 35 isim ve kuruma ödül verildi.

Erdoğan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Gönüllülük insanın insana olan inancını pekiştirir. Bildiğiniz gibi, ülkemiz, insani yardım alanında, dünyanın en cömert ülkesi olma onurunu göğsünde taşıyor. Başta Kızılay olmak üzere, tüm kurumlarımız, dünyanın tüm kıtalarında, Türk halkının yüce gönlünün, engin merhametinin ve samimi sevgisinin elçileridir. Çünkü biz, yaratılanı, Yaradan’dan ötürü sever ve tüm insanları kardeşimiz sayarız. Hiç kimseyi, dini, dili, ırkı gibi nedenlerle ayırmayız. Bu anlayışın, kurumlarımızın kimliği haline gelmesi, şefkatin, bir devletin ana karakteri olabileceğinin de delilidir. İşte tüm bunlar, insanın insana yabancılaştığı modern dünyanın ezberlerini bozuyor.” 

35 ödül takdim edildi

Konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. A Milli Kadın Voleybol eski antrenörü ve gönüllü Giovanni Guidetti, müzisyen Yusuf İslam, Ahbap Başkanı Haluk Levent, 30 yıldır köyünde kullanılmayan arazileri ağaçlandıran 83 yaşındaki Cemal Güdül, Kastamonu Azdavay’da taşımalı eğitimle sabah erken okullarına giden çocuklara sıcak bir kulübe hazırlayan Halil Demir ve AFAD’ın da arasında bulunduğu 35 kişi ve kuruma ödülleri takdim edildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu